İnşaat Yönetimi

SORUMLULUKLAR

 • Başlangıç bilgileri ve İlgili yönetmelikler
 • Bina Otomasyon sistemleri, BIM Modellerimiz ile bağlanabilir ve tesis yöneticilerine binaları üzerinde geleneksel bir CMMS (Bilgisayarlı Bakım Yönetim Sistemi) yerine 3D gösterge paneli kullanarak görebilecekleri bir platform oluşturmak,
 • Tarafımızdan yapılan veya geliştirilen BIM Modelleri, tesis yönetimi için modelin kullanılması için gerekli olan COBIE (İnşaat Operasyon Binası Bilgi Değişimi) parametrelerini içermektedir.
 • Bir tesisin LOD 500 modelindeki bilgiyi kullanarak binanın bakımını kolaylaştırmak için CAFM (Bilgisayar Destekli Tesis Yönetimi) platformları için gerekli olan bileşenlerle ilgili her detay ve belgeyi oluşturuyoruz
 • Uluslararası inşaat standartları ve uygulamaları hakkında kapsamlı bir bilgi ve anlayışa Sahip Mimar, Mühendis ve BIM uzmanlarından oluşan ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

Danışmanlık Hizmetimiz;

Mimarlık, Mühendislik, İnşaat, Danışmanlık ofisinin BIM projesine ait; Tasarım, analiz, inşaat planlaması, 4D koordinasyonu ve diğer inşaat aşamaları için BIM sürecinin sürekli genişleyen kullanımı, tesis yöneticilerinin binanın yaşam döngüsü boyunca binayı yönetmesi ve sürdürmesi için kullanılabilecek değerli bilgilerle dolu bir kaynak sağlar. Modelde yer alan bilgiler, tesisin mümkün olan en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlamak için günlük operasyonları ve planlamayı destekleyebilir.

Doğru şekilde bir model oluşturularak, tüm katılımcılardan ve inşaat sürecindeki paydaşlardan güncelleme yapmaları beklenir. Yapım sonrası, yerleşik BIM verileri güvenlik, bakım ve yenileme amaçları için kullanılabilir. Tüm bileşenlerin boyut, malzeme ve özelliklerine uygulama ile erişilebilir.

Bir binanın fiziksel ve işlevsel özellikleri BIM aracılığıyla dijital olarak temsil edildiğinden, bu bilgi, yaşam döngüsünde, anlayıştan yıkıma kadar yönetim için kullanılabilir. Tam bir bilgi ile birlikte bir 3D modelin kullanılması, daha fazla onarım ve tadilatı ortadan kaldırmakla beraber , sorunsuz bir bakım gerektirmektedir. BIM Danışmanlık sürecimizin en önemli dinamiği güvenilir iş birliğidir. Kurumlar arasında yürütülen proje süreçlerinde  unutulmaması gereken  gizlilik politikası esastır.

NEDEN tesis yönetimi hizmeti almalıyım

 1. Bir yapının Bakım departmanı, tüm mekanik bileşenler hakkında bilgi sahibi olan , son derece karmaşık bir veri tabanı içinde havalandırma sistemlerindeki problemleri kolayca tespit eden duruma gelecektir.
 2. Kimyasal Tesisler, arızalı bir boru hattını 3D “yerleşik” BIM modelinden kolayca tespit edebilir ve geleneksel yöntemlerle harcanan zamandan da tasarruf edersiniz.
 3. Bakım Programlarını, uygun bileşen özelliklerini kolayca arayarak, ilgili iş emirlerini vermek için zahmetsizce inşa edilebilir ve kullanılabilirsiniz.
 4. BIM modeli, müdahalenin etkinliğini arttırmak ve güvenlik risklerini en aza indirmek için acil müdahale ekiplerine kritik bina bilgilerine erişim sağlamak için kullanılabilir.
 5. Varlık Yönetimi Ekibi
  • Önceden tanımlanmış alandaki tüm varlıkları gözden geçirir ve yapının varlıklarını sürdürmenin veya iyileştirmenin maliyet sonuçlarını değerlendirir.
  • Bir bina sahibinin, bakım ekibinin ve finans departmanının kullanım, performans, bakım ve garantisini paneller üzerinden rahatlıkla izler.
  • Mevcut sistemlerin yerinde onarılması veya güncellenmesi için gelecekteki maliyetleri önceden görüp planlar.

Daha kapsamlı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.