VR & AR

VR Sanal Gerçeklik anlamına gelir. Bu teknoloji ile, tam 360 derece sanal dünya görüşüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Başka bir deyişle, VR insanları sanal bir dünyaya getiriyor. VR kullanarak; satış öncesi satış sonrası iş güvenliği ve aktif inşaat kullanımlarında kullanıyoruz. Proje modelleme alanında büyük ilerlemeler kaydeden 3B modelleme ve BIM programları, artık bir göreceli olarak düşük bir maliyetle yeni bir boyutta bir fikrin tamamen sanal bir temsilini görselleştirmek için VR araçlarına uyarlanabilir. Basitçe ifade edersek, kullanıcı bir kulaklık aracılığıyla 3 boyutlu bir ekran görür ve başını yukarı, aşağı ve sağa sola doğru çevirerek ‘çok yönlü’ görünüm elde edebilir. Mimarlık ve mühendislik profesyonelleri BIM modellerini, yapının ne olması gerektiğine dair bilgileri temsili olarak bu teknoloji ile sunar.

AR Artırılmış Gerçeklik anlamına gelir. 3D animasyonlu grafikler gerçek dünyada gördüğünüzün üzerine yerleştirildiğinde. Başka bir deyişle, AR sanal dünyayı gerçek dünyaya taşır. Artırılmış Gerçeklik, sanal nesnelerimizi gerçek dünya görüşümüzün üzerine koyarak başka ilginç bir yön sunuyor. İşçiler için bir “Akıllı Kask” ile ; saha çalışanlarının Bulut teknolojisi aracılığıyla kendi kulaklarına verilen gerçek zamanlı verileri kullanarak yapmaları gereken görevleri uygulamalarını sağlar.

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ; ikisi de sık sık aynı konuşmalar içinde ortaya çıkıyor ve çoğu zaman daha az bilgili olarak birbirleriyle karıştırılıyor. Birinden farklı olan bu iki sistemi yakından görmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha kapsamlı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Corporate businessman working at office desk and virtual reality headset on the foreground: business and innovative technology concept